Հայաստանի արտարժույթի ներբանկային շուկայում դեկտեմբերի 10-14 բանկերի կողմից գնվել է 96,782,669 ԱՄՆ դոլար 406.02 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 105,727,526 ԱՄՆ դոլար 407.12 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 14,260,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 405.65 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 3,750,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 406.79 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Դեկտեմբերի 3-9-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 31.6 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը՝ 62.8 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է ՀՀ Կենտրոնական բանկի մամուլի ծառայությունը:

С 10 по14 декабря на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 96,782,669 долларов США по 406.02 драма/1 доллар США и продано 105,727,526 долларов США по 407.12 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 14,260,000 долларов США по 405.65 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 3,750,000 долларов США по 406.79 драма/1 доллар США.
С 3 по 9 декабря объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 31.6 млрд драмов, а долларовых кредитов – 62.8 млн долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.