Չնայած տեղացած ձյանը` «Զվարթնոց» օդանավակայանի չվերթներն իրականանում են ժամանակացույցին համապատասխան: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հաղորդել է օդանավակայանի մամլո քարտուղար Գևորգ Աբրահամյանը: «Ձյան պատճառով ոչ մի չվերթ չեղյալ չի հայտարարվել և ուշացումներ չկան»,- ասել է նա:
Դեկտեմբերի 18-19-ին Հայաստանի շրջանների զգալի մասում, 17-ին` արևմտյան շրջաններում սպասվում է ձյուն: Քամին` հյուսիս-արևելյան 2-7 մ/վրկ, առանձին վայրերում սպասվում է քամու ուժգնացում 15-20մ/վրկ, լեռնային շրջաններում և լեռնանցքներում կդիտվի բուք, ճանապարհներին մերկասառույց, առանձին հատվածներում` մառախուղ: Օդի ջերմաստիճանը դեկտեմբերի 15-16-ին կնվազի 7-9, արևելյան շրջաններում` 13-15 աստիճանով: Դեկտեմբերի 18-19-ին ջերմաստիճանը կբարձրանա 4-6 աստիճանով:
Երևանում դեկտեմբերի 15-16-ը, 18-19-ը` ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է ձյուն, ճանապարհներին` մերկասառույց, հնարավոր է քամու ուժգնացում 13-18մ/վրկ: Դեկտեմբերի 17-ին սպասվում է ամպամածություն, տեղումների հավանականությունը փոքր է, հայտնում է ՀՀ ԱԻՆ-ը:

17 Декабрь 2012 - 07:18 AMT
Несмотря на снежную погоду, рейсы аэропорта «Зватрноц» осуществляются согласно графику. Об этом в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сообщил пресс-секретарь аэропорта Геворг Абрамян. «Из-за снегопада пока не отменено ни одного рейса и нет задержек», – сказал он.
В ближайшие дни на значительной территории восточных областей ожидается снег.
Будет преобладать северо-восточный ветер со скоростью 2-7 м/с, в отдельных районах ожидается усиление ветра до 15-20 м/с, в горных и предгорных областях ожидается пурга, гололед на дорогах, местами туман.
Температура воздуха 15-16 декабря в республике понизилась на 7-9, в восточных областях – на 13-15. 18-19 декабря температура поднимется на 4-6 градусов.
В Ереване 18-19 декабря, время от времени ожидается снег, на дорогах гололед, возможно усиление ветра до 13-18 м/с. 17 декабря ожидается облачная погода, вероятность осадков мала, сообщают в МЧС РА.