2013թ. «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն մտադիր է ակտիվ վարկային քաղաքականություն վարել՝ պատշաճ բարձր մակարդակի վրա պահելով վարկային պորտֆելը: «Մինչև 2013թ. ավարտը բանկը մտադիր է ապահովել վարկային պորտֆելի 17.0 տոկոս աճ կամ ավելացնել այն 35,9 մլն ԱՄՆ դոլարով»,-ասվում է բանկի հաղորդագրության մեջ:
2013 թվականին նախատեսվում է իրավաբանական անձանց վարկավորման ծավալը հասցնել 202,6 մլն դոլարի (նախորդ տարվա համեմատ ավելացնելով 13,3 տոկոսով), ֆիզիկական անձանցը՝ 47,9 մլն ԱՄՆ դոլարի (ավելացնելով 33,7 տոկոսով): Պորտֆելը նախատեսվում է ավելացնել ինչպես միջազգային ծրագրերի շրջանակներում, այնպես էլ տեղական շուկայի ռեսուրսների հաշվին:
Այս պահի դրությամբ նշված ժամանակահատվածում կանոնադրական կապիտալի ավելացում չի նախատեսվում:
2012թ. նոյեմբերի 30-ի դրությամբ վարկային և այլ փոխառությունները, որոնք տրվել են բանկի հաճախորդներին, կազմել են 89,7 մլրդ դրամ՝ 2011թ. նույն ժամանակահատվածի համեմատ ավելանալով 27,6 տոկոսով կամ 19,4 մլրդ դրամով: 2012թ. բանկը մտադիր է փակել 90,1 մլրդ դրամ վարկային պորտֆելով:

В 2013 году ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» намерен проводить активную кредитную политику, поддерживая имеющийся кредитный портфель на качественно высоком уровне. «До конца 2013 года банк планирует обеспечить рост кредитного портфеля на 17.0% или на 35.9 млн. долларов США», – говорится в сообщении пресс-службы банка.
В 2013 году намечается довести объем кредитования юридических лиц до 202.6 млн. долларов США (увеличение по сравнению с предыдущим годом на 13.3%), физических лиц – до 47.9 млн. долларов США (увеличение на 33.7%). Нарастить портфель планируется как в рамках международных программ, так и за счет ресурсов с местного рынка. На данный момент в запланированном периоде пополнение уставного капитала не планируется.
По состоянию на 30 ноября 2012 года кредитные и прочие займы, выданные клиентам банка, составили 89.7 млрд. драмов, увеличившись по сравнению с тем же периодом 2011 года на 27.6% или на 19.4 млрд. драмов. 2012 год банк планирует закрыть с кредитным портфелем в 90.1 млрд. драмов.