Հանգստյան օրերին Գերմանիան ներկայացնող հայ բռնցքամարտիկ Արթուր Աբրահամը տոնեց իր 36-րդ հաղթանակը: Երկրորդ միջին քաշային կարգում նա հաջողությամբ պաշտպանեց WBO վարկածով չեմպիոնի գոտին Մեհդի Բուադլայի դեմ մենամարտում, որը ներկայացնում է Ֆրանսիան:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Աբրահամը խոստովանեց, որ յուրաքանչյուր հաղթանակ դժվարությամբ է տրվում և գոտու պաշտպանությունը Բուադլայի հետ մենամարտում բացառություն չէր: «Բուադլան շատ ուժեղ հարվածներ ունի, և ողջ մենամարտի ընթացքում ես շատ ուշադիր եմ գործել, որպեսզի բաց չթողնեմ վտանգավոր հարվածները: Սակայն, ամենագլխավորը, ես շատ հաջող սկսեցի, այդպես էլ ավարտեցի»,-ասել է բռնցքամարտիկը:
Նա նշել է, որ յուրաքանչյուր մենամարտ իրեն ավելի փորձառու է դարձնում և հիմա նա վստահ է գործում այս քաշային կարգում. «Ռինգում ես շատ արագ եմ գործել, աշխատելով թույլ չտալ, որ հակառակորդս հանգստանա: Ես դասեր եմ քաղել պարտություններից ու այժմ ամեն ինչ անելու եմ ռինգը հաղթանակած լքելու համար»:
Իր հաջորդ մենամարտը բռնցքամարտիկը կանկցանի 2013թ. ապրիլի 6-ին Ռոբերտ Շտիգլիցի հետ: Նրանք հանդիպել են 2012թ. օգոստոսի 25-ին, և այն ժամանակ մրցավարների որոշմամբ հաղթանակը և WBO վարկածով գոտին տրվել է Աբրահամին: Նա նշեց, որ իրենք պայմանավորվածություն ունեն ռևանշի վերաբերյալ:

В эти выходные армянский боксер Артур Абрахам (Германия) одержал свою 36 победу. Во второй средней весовой категории он успешно защитил свой чемпионский пояс по версии WBO в поединке против Мехди Будалы (Франция).
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net Абрахам признался, что каждая победа дается с трудностью, и эта защита пояса не была исключением.
“Буадла наносит очень сильные удары, и в течение всего поединка я действовал очень внимательно, что бы не пропустить опасные удары. Но, самое главное, что поединок я начал очень успешно, так и его завершил”,- признался боксер.
Он отметил, что с каждым поединком становится более опытным и теперь в этой весовой категории чувствует себя уверенно: “На ринге я действовал очень быстро, стараясь не давать сопернику отдохнуть. Я извлек уроки от поражений, и отныне тоже буду делать все, чтобы побеждать ”.
Боксер свой следующий поединок проведет 6 апреля 2013 года против Роберта Штиглица. Боксеры встречались 25 августа 2012 года, и тогда решением арбитров Абрахам победил и взял пояс по версии WBO. Абрахам подчеркнул, что они имеют договор о проведении матч-реванша.