Պորտու Ալեգրիում աղքատության դեմ 10-րդ խաղում Ռոնալդոյի և Զինեդին Զիդանի թիմերում կխաղան տարբեր մեծության 40 աստղեր:
Անցյալի և ներկայի 40 ֆուտբոլային աստղերը կմիանան ՄԱԿ-ի բարի կամքի դեսպաններ Ռոնալդոյին և Զինեդին Զիդանին` աղքատության դեմ 10-րդ ամենամյա խաղին մասնակցելու համար: Այն կկայանա դեկտեմբերի 19-ին բրազիլական Պորտու Ալեգրի քաղաքում ՈՒԵՖԱ-ի աջակցությամբ:
Խաղն ուշադրություն է հրավիրում գլոբալ խնդիրների դեմ պայքարի վրա և նպատակ ունի աջակցել նախագծերին, որոնք ուղղված են Բրազիլիայում և Աֆրիկայում աղքատության հաղթահարմանը ֆինանսների օգնությամբ, որոնք ստացվել են տոմսերի վաճառքից, հեռարձակման իրավունքից: Պորտու Ալեգրիում խաղի բոլոր տոմսերն արդեն վաճառված են: Գլխավոր մրցավարը կլինի հռչակավոր իտալացի մրցավար և մրցավարության հարցերով ՈւԵՖԱ-ի ավագ սպա Պիերլուիջի Կոլինան:
Ռոնալդոյի թիմում հանդես կգան Դանրլեյը, Դիդան, Կաֆուն, Սերժինյոն, Ռեվերը, Ժունիորը, Բայանոն, Ռոկե Ժունիորը, Ռոբերտո Կառլոսը, Վիլիամը, Լուկասը, Ժունինյո Պաուլիստան, Զինյոն, Ջալմինյան, Ռոժերը, Զիկոն, Դենիլսոնը, Նեյմարը, Լեանդրո Դամյաոն, Բեբետոն, Կակա Ֆերարին, Ռոմարիոն, Էդմունդոն և Պաուլինյոն: Թիմի գլխավոր մարզիչը կլինի Կառլոս Ալբերտո Պարեյրան:
Զիդանի թիմում հանդես կգան Վիտոր Բայան, Ժուլիանո Բելետին, Դիեգո Կավալիերին, Էմերսոնը, Ֆերնանդո Յերոն, Միչել Սալդագոն, Ֆերնանդո Կոուտուն, Խուան Պաբլո Սորինը, Պաոլո Մոնտերոն, Կառլոս Գամարան, Հիդետոսի Նակատան, Դեկուն, Սանտյագո Սոլարին, Ֆրեդրիկ Յունգբերգը, Խուան Ռոման Ռիկելմեն, Կրիստիան Կարամբեն, Ալեքս դե Սոուզան, Պեդրու Պաուլետան, Սեբաստյան Աբրեուն, Հալկը, Ֆալկաոն և Մարիո Ժարդելը: Թիմի մարզիչը կլինի Լուիս Ֆելիպե Սկոլարին:

В десятом Матче против бедности в Порту-Алегри за команды Роналдо и Зинедина Зидана сыграют 40 звезд различной величины.
Сорок футбольных звезд прошлого и настоящего присоединятся к послам доброй воли Программы Развития Организации Объединенных Наций Роналдо и Зинедину Зидану для участия в десятом ежегодном Матче против бедности. Он состоится 19 декабря в бразильском Порту-Алегри при поддержке УЕФА.
Матч привлекает внимание к борьбе с глобальными проблемами и ставит задачу поддерживать проекты, направленные на противостояние бедности в Бразилии и Африке с помощью финансов, заработанных от продажи билетов, спонсорских прав и прав на трансляцию. Все билеты на матч в Порту-Алегри уже распроданы. Главным рефери будет прославленный итальянский арбитр и старший офицер УЕФА по вопросам судейства Пьерлуиджи Коллина.
В команде Роналдо выступят Данрлей, Дида, Кафу, Сержиньо, Ревер, Жуниор Байано, Роке Жуниор, Роберто Карлос, Виллиам, Лукас, Жуниньо Паулиста, Зиньо, Джалминья, Рожер, Зико, Денилсон, Неймар, Леандро Дамьяо, Бебето, Кака Феррари, Ромарио, Эдмундо и Паулиньо. Главным тренером команды будет Карлос Алберто Паррейра.
За команду Зидана на поле выйдут Витор Байя, Жулиано Беллетти, Диего Кавальери, Эмерсон, Фернандо Йерро, Мичел Сальгадо, Фернандо Коуту, Хуан Пабло Сорин, Паоло Монтеро, Карлос Гамарра, Хидетоси Наката, Деку, Сантьяго Солари, Фредрик Юнгберг, Хуан Роман Рикельме, Кристиан Карамбе, Алекс де Соуза, Педру Паулета, Себастьян Абреу, Халк, Фалькао и Марио Жардел. Наставником команды будет Луис Фелипе Сколари.