Դեկտեմբերի 18-ին ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա ֆոնդային բորսայում կատարվել է 2,4 մլն դոլարի առք և վաճառք 1 դոլարի դիմաց 406,82 դրամ միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 406,75 դրամ:
Միաժամանակ, դեկտեմբերի 18-ին 1 ԱՄՆ դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 407,42 դրամ` դեկտեմբերի 17-ի համեմատ ավելանալով 0,08 կետով: 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 536,78 դրամ` ավելանալով 0,88 կետով, 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կրճատվել է 0,05 կետով` մինչև 13,19 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 18 декабря было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 2,4 млн долларов по среднему курсу 406.82 драма/$1 США. Цена закрытия составила 406.75 драма/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 18 декабря составил 407.42 драма, увеличившись по сравнению с 17 декабря на 0.08 пунктов. В то же время, курс 1 евро составил 536.78 драмов, увеличившись на 0.88 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,05 п.п. – до 13.19 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.