Աշխարհահռչակ ֆրանսիացի դերասան Ալեն Դելոնը մեծ անակնկալի է եկել՝ տեսնելով, որ Հայաստանում իրեն այդքան մեծարում են. «Առաջին անգամ եմ Հայաստանում, այսօր հանդիպեցի Հայաստանի նախագահի հետ և նրան էլ ասացի, որ մինչ այժմ տեղյակ չէի, որ Հայաստանում ինձ այդքան սիրում են: Շառլ Ազնավուրն իմ ընկերն է, բայց նույնիսկ նա այդ մասին ինձ չի ասել»,-մամուլի ասուլսիսի ժամանակ ասաց դերասանը:
Ալեն Դելոնը Հայաստան է եկել «Շնորհավոր Ամանոր, մայրեր» ֆիլմի պրեմիերային մասնակցելու համար: Քանի որ ֆիլմը մայրերի մասին է, դերասանը խոսեց նաև իր մոր մասին:
«Այն ամենը ինչին ես հասել եմ, մորս շնորհիվ է, եթե ունեմ գեղեցկություն և տաղանդ, ապա դա նրանից եմ ժառանգել»: Որպես Ամանորի բարեմաղթանք՝ Դելոնը հայ ազգին ցանկացավ երջանկություն և սեր:

“During my meeting with the Armenian President I shared my surprise at the amount of love and appreciation I discovered to be enjoying in Armenia. Even my friend, Charles Aznavour has never told me about it,” the actor told a December 18 news conference in Yerevan.
The actor arrived in Yerevan December 17 to attend the premiere of “Happy New Year, Moms!” film, produced by Ghevond Andreasyan, Georgy Malkov and Valeriy Saaryan.
The French star shared thoughts of his mother. “Everything I have and everything I achieved, be it talent or looks, I owe to my mother,” he said.