Մոսկվայի իշխանությունները հերքել են «Լուժնիկին» քանդելու մասին տեղեկությունները, հայտնել է քաղաքապետարանի մամլո քարտուղար Գուլնարա Պենկովան:
Որոշ ԶԼՄ-ներում տեղեկատվություն էր հայտնվել, որ 2013-ի օգոստոսին կայանալիք թեթև ատլետիկայի աշխարհի առաջնությունից հետո «Լուժնիկին» կքանդվի և դրա փոխարեն կկառուցվի նոր մարզադաշտ: Նոր մարզադաշտում կտեղավորվի ավելի քան 80 հազար հանդիսատես, ինչը մի քանի հազարով ավելի է «Լուժնիկիի» ներկա տարողությունից:
«Տեղեկությունը չի համապատասխանում իրականությանը: Մշակվում է «Լուժնիկիի» մեծ արենայի վերակառուցման նախագիծը»,-ասել է Պենկովան, հայտնում է rsport.ru-ն:

19 Декабрь 2012 - 09:04 AMT
Власти Москвы опровергли информацию о сносе Большой спортивной арены в олимпийском комплексе “Лужники”, сообщила пресс-секретарь мэра и правительства столицы Гульнара Пенькова.
В некоторых СМИ появилась информация, что после проведения в столице в 2013 году чемпионата мира по легкой атлетике Большую спортивную арену "Лужников" планируется снести и построить вместо нее новый стадион. "Данная информация абсолютно не соответствует действительности. В настоящий момент разрабатывается проект реконструкции Большой арены в "Лужниках", – сказала Пенькова.
Она добавила, что после проведения экспертизы будет принято решение о судьбе олимпийского комплекса, передает rsport.ru.