Հայաստանի Հանրային ծառայությունները կարգավորղ հանձնաժողովը (ՀԾԿՀ) դեկտեմբերի 19-ի նիստում հավանություն է տվել 2013-2015թթ. «Հայաստանի Էլեկտրական ցանցեր» ընկերության 24,7 մլրդ դրամ արժողությամբ ներդրումային ծրագրին (առանց ԱԱՀ): Նշված գումարից շուրջ 8 մլրդ դրամն ընկերությունը մտադիր է ներդնել 2013-ին:
Ներդրումային ծրագիրը ներառում է մի քանի թիրախային ուղղություններ: Այսպես, փաստաթղթի համաձայն, 2013-2015թթ. նոր բաժանորդների ընդգրկման և հատուկ ծրագրեր իրագործման համար կուղորդվի 13,329 մլրդ դրամ, բաշխիչ ցանցերի շահագործման կազմակերպմանը` 1,325 մլրդ դրամ: Բացի դրանից, էլեկտրաէներգիայի անջատման միջին տևողության և հաճախականության ցուցանիշների պահպանմանը, անվտանգության և մաշված սարքավորման փոխարինման ապահովմանը 2013–15 թթ. կտրամադրվի 7.047 մլրդ դրամ: Թույլատրելի սահմաններից դուրս էլեկտրաէներգիայի լարման շեղման դեպքերի քանակի և տևողության կրճատման ուղղությամբ ներդրումները 2013–15թթ. կկազմեն 1.868 մլրդ դրամ:

19 Декабрь 2012 - 10:29 AMT
Комиссия по регулированию общественных услуг (КРОУ) Армении на заседании 19 декабря одобрила инвестиционную программу компании «Электрические сети Армении» на 2013-2015 гг. в 24,7 млрд. драмов (без учета НДС). Из указанной суммы порядка 8 млрд драмов компания намерена инвестировать в 2013 году.
Инвестиционная программа включает несколько целевых направлений. Так, согласно документу, на подключение новых абонентов и реализацию специальных программ в 2013-15 гг. будет направлено 13,329 млрд. драмов, на организацию эксплуатации распределительных сетей – 1,325 млрд. драмов. Помимо этого, на сохранение показателей средней длительности и частоты отключения электроэнергии, обеспечение безопасности и замену изношенного оборудования в 2013-15 гг. будет направлено порядка 7,047 млрд. драмов. А вот инвестиции по линии сокращения частоты и длительности отклонения напряжения электроэнергии от допустимых норм в 2013-15 гг. составят 1,868 млрд. драмов.