Դեկտեմբերի 19-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2,500,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 405.75 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 405.75 դրամ:
Դեկտեմբերի 19-ին 1 ԱՄՆ դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 406,50 դրամ` դեկտեմբերի 18-ի համեմատ կրճատվելով 0,92 կետով: Միաժամանակ, 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 539,38 կետով` ավելանալով 2,60 կետով, 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0,05 կետով` մինչև 13,24 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է ՀՀ ԿԲ մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 19 декабря было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 2,5 млн долларов по среднему курсу 405.75 драма/$1 США. Цена закрытия составила 405.75 драма/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 19 декабря составил 406.50 драма, сократившись по сравнению с 18 декабря на 0.92 пунктов. В то же время, курс 1 евро составил 539.38 драмов, увеличившись на 2.60 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,05 п.п. – до 13.24 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.