Մինչև 2013-ի ավարտը «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն մտադիր է ավելացնել ներգրավված միջոցների ծավալը` հասցնելով մինչև 114.3 մլրդ դրամի:
Բացի այդ, մինչև տարեվերջ ծրագրվում է բանկի ընդհանուր ակտիվները հասցնել 137.9 մլրդ դրամի, ընդ որում, վարկային պորտֆելը` մինչև 105.2 մլրդ դրամի:
«Եկամտային ակտիվների ավելացումը թույլ կտա բանկին մինչև 2013-ի վերջը հարկումն ավելացնել մինչև 4.6 մլն դոլարով, ինչը ենթադրում է ակտիվների եկամտաբերության ցուցանիշների ապահովում»,-ասվում է բանկի մամուլի հաղորդագրությունում:
Մինչև 2012-ի ավարտը «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն մտադիր է տարեսկզբի համեմատ 21.0 տոկոսով ավելացնել ներգրավվող միջոցների ծավալը: Բացի այդ, մինչև տարեվերջ ծրագրվում է բանկի ընդհանուր ակտիվները ավելացնել 21.6 տոկոսով, ընդ որում, վարկային պորտֆելը կավելանա 20.5 տոկոսով: Եկամտային ակտիվների ավելացումը թույլ կտա բանկին մինչև ընթացիկ տարվա վերջ հարկումից ստացված եկամուտը հասցնել 4.0 մլն դոլարի:

Areximbank-Gazprombank Group CJSC aims to increase the volume of the funds raised to AMD 114.3 bln by the end of 2013, with the total assents to expected to gross AMD 137.9 bln.
“The growth of the earning assets will enable the bank to gain revenues of USD 4.6 mln before tax order by the end of 2013,” the bank’s press service reported.
Areximbank-Gazprombank Group CJSC aims to report 21.0% growth of the funds raised by the yearend, as compared with the beginning of the year, with the loan portfolio to increase by 20.5%. The growth of the earning assents will enable the bank to ensure profits of USD 4.0 mln before the tax order.