Կ. Ստանիսլավսկու անվան ռուսական դրամատիկական թատրոնն այս տարի Ամանորի կապակցությամբ ներկայացնելու է հին և սիրված «Բժիշկ Այբոլիտ» հեքիաթը:
«Այս տարի անդրադարձել ենք մի հեքիաթի, որը մեր երկրում մոռացված է, բայց շատ սիրված է եղել ժամանակին: Այսօր շատ ամերիկյան կերպարներ են ներխուժել մեր երեխաների առօրյա, դրա համար էլ ընտրեցի այս գործը»,-մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց ներկայացման բեմադրիչ Իրա Հարությունյանը:
Նրա խոսքով` Չուկովսկու հեքիաթից մնացել են միայն կերպարները. հին դասական գործի հիման վրա բեմադրել է նորը: Ներկայացման սկզբում լինելու են երգ և պար, հետո հեքիաթ:

Ереванский государственный русский драматический театр им. К. Станиславского в Новом Году представит старую и любимую всеми сказку “Доктор Айболит”.
“В этом году мы выбрали сказку, которая практически забыта в нашей стране, но была очень популярна в свое время. Сегодня в моде все больше образы американских сказочных героев, поэтому мы выбрали именно это произведение”, – сказала во время пресс-конференции сценарист спектакля Ирина Арутюнян.
По ее словам, от сказки Чуковского остались лишь герои: на основе старой классической версии сказки построена новая.