2012-ի նոյեմբերին Հայաստանում տնտեսական ակտիվության ցուցանիշն աճել է 5,5 տոկոսով 2011-ի նույն շրջանի համեմատ: Միաժամանակ, ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, 2012-ի նոյեմբերին հոկտեմբերի համեմատ այս ցուցանիշը կրճատվել է 6,7 տոկոսով: Միաժամանակ, 2012-ի հունվար-նոյեմբերին 2011-ի նույն շրջանի համեմատ երկրում տնտեսական ակտիվության ցուցանիշն ավելացել է 7,1 տոկոսով:2012-ի նոյեմբերին 2011-ի նույն շրջանի համեմատ Հայաստանում սպառողական գներն աճել են 3,6 տոկոսով, միաժամանակ ամսական կտրվածքով արձանագրվել է 1,4 տոկոս գնաճ: 2012-ի հունվար-նոյեմբերին 2011-ի նույն շրջանի համեմատ գնաճն ավելացել է 2,5 տոկոսով:
2012-ին Հայաստանում բյուջեի տնտեսական աճը նախատեսվում է 4.2 տոկոսի մակարդակում, իսկ գնաճը` 4±1,5 տոկոսի:

20 Декабрь 2012 - 10:52 AMT
Показатель экономической активности в Армении в ноябре 2012 года вырос на 5,5% по сравнению с аналогичным периодом 2011 года. При этом, как сообщает Национальная статистическая служба Армении, в ноябре по сравнению с октябрем 2012 года этот показатель сократился на 6,7%. Одновременно в январе-ноябре 2012 года по сравнению с аналогичным периодом 2011 года показатель экономической активности в республике увеличился на 7,1%.
В ноябре 2012 года по сравнению с аналогичным периодом 2011 года потребительские цены в Армении выросли на 3,6%, при этом в месячном разрезе была зафиксирована 1,4% инфляция. Одновременно в январе-ноябре 2012 года по сравнению с аналогичным периодом 2011 года инфляция выросла на 2,5%.