20 Դեկտեմբեր 2012 - 14:23 AMT
Հայ բռնցքամարտիկները 2013-ի հունվարին կմասնակցեն Հայասատանի առաջնությանը: Դրանից հետո Հայաստանի հավաքականը կսկսի ուսումնա-մարզական հավաքները` պատրաստվելով միջազգային մրցումներին:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Հայաստանի բռնցքամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Կարեն Աղամալյանը ասել է, որ առաջնությունում ելույթ կունենան ինչպես փորձառու, այնպես էլ երիտասարդ բռնցքամարտիկներ: «Ամենայն հավանականությամբ մեր երիտասարդ մարզիկներ Կորյուն Սողոմոնյանը, Արամ Ավագյանը և Նարեկ Աբգարյանը, ովքեր մի քանի օր առաջ մինչև 23 տարեկանների ԵԱ-ում մեդալներ նվաճեցին, առաջնությանը չեն մասնակցի»,-ասել է մարզիչը: Նրա խոսքով, 2012թ բռնցքամարտիկների համար նորմալ էր. «Կալինինգրադում վերջին առաջնությունն իրեն արդարացրեց և կարող եմ ասել, որ 2013-ին պետք է անենք ամեն բան` մեր երկրի համար շատ մեդալներ նվաճելու համար»:
2013-ը բռնցքամարտիկների համար հագեցած կլինի` մայիսին կկայանա Եվրոպայի առաջնությունը, իսկ հոկտեմբերին կանցկացվի աշխարհի առաջնություն:

Армянские боксеры в конце января 2013 года примут участие в чемпионате Армении. После этого сборная Армении начнет учебно-тренировочные сборы, готовясь к международным соревнованиям.
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net главный тренер сборной Армении по боксу Карен Агамалян сказал, что в чемпионате выступят как опытные, так и молодые боксеры.
“По всей вероятности наши молодые спортсмены Корюн Согомонян, Арам Авагян и Нарек Абгарян, которые несколько дней назад на ЧЕ до 23 лет завоевали медали, будут освобождены от чемпионата”,- сказал тренер.
По его словам, 2012 год для боксеров был нормальным: “Последний чемпионат в Калининграде порадовал меня, и могу сказать, что в 2013 году мы должны сделать все, что бы для нашей страны завоевать много медалей”.
2013 год для боксеров будет насыщенным: в мае состоится чемпионат Европы, а в октябре пройдет первенство мира.