Ըստ «BoxSport» ամսագրի WBO վարկածով աշխարհի չեմպիոն Արթուր Աբրահամը ճանաչվել է 2012թ Գերմանիայի լավագույն բռնցքամարտիկ: Նրա մարզիչ Ուլլի Վեգները դարձել է լավագույն մարզիչ. այս կոչմանը նա արժանանում է 9-րդ տարին անընդմեջ:
«Սա լավ արդյունք է: Վեգները շատ հայտնի է բռնցքամարտի աշխարհում: Նա մարզում է այնպիսի բռնցքամարտիկների, ինչպիսիք են Աբրահամը, Խուան Պաբլո Էրնանդեսը, Մարկո Հուքը: Նա հրաշալի է կատարում իր աշխատանքը: Ուստի ինձ համար անակնկալ չէ, որ նա լավագույնն է ճանաչվել»,-ասել է Sauerland Event-ի գլխավոր տնօրեն Քրիս Մայերը:
WBO չեմպիոնական գոտին Աբրահամը նվաճել է այս տարի` հաղթելով Ռոբերտ Շտիգլիցին, ապա բարեհաջող պաշտպանել է այն` Մեհդի Բուադլայի հետ մենամարտում: 2013-ի ապրիլին նա կմենամարտի Շտիգլիցի հետ:

По версии журнала “BoxSport” чемпион мира по версии WBO Артур Абрахам признан лучшим боксером Германии 2012 года. Его наставник Улли Вегнер стал лучшим тренером, этого звания он удостаивается десятый год подряд.
“Это хороший результат. Вегнер имеет невероятную популярность в мире бокса, он работает с такими спортсменами как Абрахам, Хуан Пабло Эрнандес, Марко Хук. Он выполняет свою работу отлично. Поэтому для меня не сюрприз, что он признан лучшим”,-сказал генеральный директор Sauerland Event Крис Майер.
Абрахам чемпионский пояс WBO завоевал в этом году, победим Роберта Штиглица, а затем успешно защитил его в поединке с Мехди Буадлой. В апреле 2013 года он проведет матч-реванш с Штиглицом.