Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի որոշմամբ Վոլոդյա Գասպարյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության կա¬ռավարությանն առընթեր պետական գույքի կառավարման վարչության պետի տեղակալ։
Վոլոդյա Գասպարյանը ծնվել է 1983թ.-ի դեկտեմբերի 23-ին, Շիրակի մարզի Սառնաղբյուր գյուղում: Ավարտել է է Խաչատուր Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի պատմության և աշխարհագրության ֆակուլտետի պատմության և իրավագիտության բաժինը: Կրթության և կիրառական մանկավարժության ամբիոնի դասախոս է, մանկավարժական գիտությունների թեկնածու: 2012 թ.-ից աշխատում է ՀՀ վարչապետին առընթեր ազգային երիտասարդական քաղաքականության խորհդում: Վոլոդյա Գասպարյանը Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության և ՀՀԿ խորհրդի անդամ է:

21 Декабрь 2012 - 09:55 AMT
По решению премьер-министра Армении Тиграна Саркисяна Володя Гаспарян назначен заместителем начальника Управления по управлению государственным имуществом при правительстве РА.
Володя Гаспарян родился в 1983 году в селе Сарнахбюр Ширакской области Армении, в 2006 году окончил Армянский государственный педагогический университет им. Х. Абовяна. Является кандидатом педагогических наук. С 2012 года работает в Совете национальной молодежной политики при премьер-министре РА. Он является членом Республиканькой партии Армении и совета РПА.