Հայաստանի բռնցքամարտի հավաքականի երկրորդ մարզիչ Ֆեդյա Ալեքսանյանը նշեց, որ Եվրոպայի մինչև 23 տարեկանների առաջնությունում հայ մարզիկները լավ են մասնակցել և արժանի դիմակայություն են ցույց տվել:
«Տղաները շատ ոգևորված էին գործում Կալինինգրադի ռինգում: Մեր մարզիկները հատկապես լավ էին գործում ադրբեջանցի և հունգարացի բռնցքամարտիկների հետ պայքարում: Զգացվում էր, որ տղաների պատրաստականությունը շատ բարձր էր»,- նշեց մարզիչը:
Ըստ նրա, Հայաստանի հավաքականը շատ լավ էր պատրաստվել Եվրոպայի առաջնությանը և անցկացրել էր մի շարք ուսումնամարզական հավաքներ: Վերջին հավաքը կայացել է Կալինինգրադում, որտեղ հայ բռնցքամարտիկները մեկնել էին մրցումներից մեկ շաբաթ առաջ: Առաջնությանը մասնակցել են 18 երկրների 135 բռնցքամարտիկներ, և թիմային հաշվարկով Հայաստանի հավաքականը զբաղեցրել է 4-րդ տեղը:
«Մենք դեռ շատ անելիքներ ունենք, գիտենք մեր բոլոր բացթողումները և պետք է անենք հնարավորինս, որ 2013-ին նոր հաջողություններ արձանագրվեն»,- ավելացրեց նա:

21 Декабрь 2012 - 11:15 AMT
Второй тренер сборной Армении по боксу Федя Алексанян отметил, что на чемпионате Европы до 23 лет армянские спортсмены удачно выступили и оказали достойное сопротивление.
“Парни были очень воодушевлены на ринге в Калининграде. Наши спортсмены особенно хорошо действовали в поединках с азербайджанскими и венгерскими боксерами. Чувствовалась прекрасная физическая подготовка парней”, – отметил тренер.
По его словам, сборная Армении хорошо подготовилась к чемпионату Европы и провела ряд учебно-тренировочных сборов. Последний сбор состоялся в Калининграде, куда армянские боксеры отправились за неделю до соревнований. В чемпионате приняли участие 135 боксеров из 18 стран мира, и в командном зачете сборная Армении заняла 4-е место.
“Нам еще многое предстоит сделать, мы знаем все наши упущения и недостатки, и должны сделать все возможное, чтобы в 2013 году отметить новые успехи”, – добавил он.