Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ստորագրել է Ազգային ժողովի ընդունած «Հայաստանի Հանրապետության 2013 թվականի պետական բյուջեի մասին» և «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ Հայաստանի Հանրապետության օրենսգրքում փոփոխություններ և լրացում կատարելու մասին» ՀՀ օրենքները:
2013-ի Հայաստանի համախմբված պետբյուջեի եկամուտները պլանավորվում են 1 տրիլիոն 32.7 մլրդ դրամի սահմաններում, ծախսերը` 1 տրիլիոն 152.5 մլրդ դրամի: 2013-ին հարկային եկամուտների և պետական տուրքերի գծով ստացումները նախատեսված են 993.08 մլրդ դրամի չափով, ինչը 118.7 մլրդ դրամով ավելի է, քան 2012-ին պլանավորված ցուցանիշը: Դեֆիցիտը կկազմը 119.7 մլրդ դրամ կամ ՀՆԱ 2.6 տոկոսը:
Գնաճի 12-ամսյա ցուցանիշը կանխատեսվում է 4±1,5 տոկոսի սահմաններում, իսկ ՀՆԱ աճը` 6.2 տոկոսի, հաղորդում է ՀՀ նախագահի մամլո ծառայությունը:

21 Декабрь 2012 - 10:03 AMT
Президент Армении Серж Саргсян подписал принятый Национальным собранием закон РА «О государственном бюджете на 2013 год». Об этом сообщает пресс-служба глава армянского государства.
Доходы консолидированного госбюджета Армении 2013 года планируются в размере 1 трлн. 32,7 млрд. драмов, расходы – 1 трлн. 152,5 млрд. драмов. Поступления по линии налоговых доходов и госпошлин в 2013 году предусмотрены в размере 993, 08 млрд. драмов, что на 118,7 млрд. драмов больше, чем запланированный показатель 2012 года. Дефицит составит 119,7 млрд. драмов или 2,6% от ВВП.