Դեկտեմբերի 21-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 6,550,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 404.04 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 404 դրամ:
Դեկտեմբերի 21-ին 1 ԱՄՆ դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 404.75 դրամ` դեկտեմբերի 20-ի համեմատ կրճատվելով 0.77 կետով: Միևնույն ժամանակ, 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 534.31 դրամ` կրճատվելով 2.31 կետով, 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կրճատվել է 0.02 կետով` մինչև 13.17 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 21 декабря было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 6,550 млн долларов по среднему курсу 404.04 драма/$1 США. Цена закрытия составила 404 драма/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 21 декабря составил 404.75 драма, сократившись по сравнению с 20 декабря на 0.77 пунктов. В то же время, курс 1 евро составил 534.31 драмов, сократившись на 2.31 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,02 п.п. – до 13.17 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.