Հայաստանի պետբյուջեի եկամուտները 2012-ի հունվար-նոյեմբերին կազմել են 841 մլրդ դրամ, իսկ ծախսերը` 831.6 մլրդ դրամ` ապահովելով տարեկան կառավարական ծրագրի կատարում համապատասխանաբար 90.2 տոկոսով և 85.1 տոկոսով: Այդ մասին դեկտեմբերի 24-ին ամփոփիչ մամլո ասուլիսում հաղորդել է Հայաստանի ֆինանսների նախարար Վաչե Գաբրիելյանը:
«Ծախսերի ֆինանսավորումը և դրամական միջոցների կառավարումը բավական հարթ է կատարվել, տարբեր գերատեսչությունների կողմից ներկայացված ծրագրերի ֆինանսավորումը կատարվել է առանց ուշացումների»,- ընդգծել է նա:
Նրա խոսքով, ընթացիկ տարվա հունվար-նոյեմբերին պետբյուջե են վճարվել 792.1 մլրդ դրամ հարկային եկամուտներ, պետտուրքեր և պարտադիր սոցիալական վճարներ, ինչն ապահովել է տարեկան ծրագրի կատարում 90.3 տոկոսով:

Armenia’s state budget revenues totaled AMD 841 bln in January-November 2012, with expenditures amounting to AMD 831,6 bln, Minister of Finance said.
“Financing of expenses and cash management ran quite smoothly, with no delays recorded in the funding of programs initiated by different state organizations,” Vache Gabrielyan told a press conference.
According to him, the national budget was replenished by AMD 792,1 bln of tax revenues, state duties and mandatory social payments in January-November 2012.