Դեկտեմբերի 24-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 6,260,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք` 403.35 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 403.20 դրամ:
Ընդ որում, դեկտեմբերի 24-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 404.19 դրամ, դեկտեմբերի 21-ի համեմատ նվազելով 0,56 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը 533.98 դրամ է` նվազելով 0.33 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 13.19 դրամ, ինչը դեկտեմբերի 21-ի ցուցանիշից ավելի է 0,0 2 կետով, հայտնում է ԿԲ մամլո ծառայությունը:

24 Декабрь 2012 - 13:06 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 24 декабря было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 6,260 млн долларов по среднему курсу 403.35 драма/$1 США. Цена закрытия составила 403,20 драма/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 24 декабря составил 404.19 драма, сократившись по сравнению с 21 декабря на 0.56 пунктов. В то же время, курс 1 евро составил 533.98 драмов, сократившись на 0.33 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,02 п.п. – до 13.19 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.