Հայաստանի հունահռոմեական ըմբշամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ, Օլիմպիական չեմպիոն Լևոն Ջուլֆալակյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց, որ 2012թ իր թիմի համար հաջող էր:
«Իհարկե, եթե Օլիմպիադայում ոսկե մեդալ նվաճեինք, ապա հաջողությունն ավելի վառ և ակնհայտ կլիներ: Սակայն արծաթն ու բրոնզն էլ, կարծում եմ, վատ արդյունք չէ: Մեր հավաքականը մեդալներ է նվաճել նաև Եվրոպայի առաջնությունում և միջազգային այլ մրցաշարերում, և ես գոհ եմ»,-ասել է Ջուլֆալակյանը:
Մարզչի խոսքով, 2013-ին գլխավոր թիմի հետ կսկսեն մարզվել նաև երիտասարդ ըմբիշները, որոնք կպայքարեն հավաքականում տեղ ունենալու համար. «Արդեն սկսվում է նոր Օլիմպիական ցիկլը և պետք է նախապատրաստվենք Օլիմպիադա-2016-ին»: 2013թ Հայաստանի հունահռոմեական ըմբշամարտի հավաքականը իր առաջին հավաքը կանցկացնի Երևանում հունվարի 13-26, ապա կմասնակցի Դանիայում և Իրանում կայանալիք միջազգային մրցաշարերին:
«Փետրվարին կմասնակցենք Աշխարհի գավաթի խաղարկությանը, ապա կուղևորվենք Թբիլիսի, որտեղ կանցկացվի Եվրոպայի առաջնություն»,-հավելել է Ջուլֆալակյանը:

25 Декабрь 2012 - 07:00 AMT
Главный тренер сборной Армении по греко-римской борьбе, Олимпийский чемпион Левон Джулфалакян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал, что 2012 год для его команды был успешным.
“Конечно, если бы на Олимпиаде завоевали золотую медаль, то успех был бы более ярким. Но серебро и бронза, думаю, тоже не плохой результат. Наша команда так же завоевала медали на чемпионате Европы и в других международных турнирах, и я доволен”,- сказал Джулфалакян.
По словам наставника, в 2013 году с главной командой начнут тренироваться и юные борцы, которые будут бороться за место в сборной: “Уже начинается новый Олимпийский цикл, и мы должны готовиться к Олимпиаде- 2016”. В 2013 году греко-римские борцы первый сбор проведут 13-26 января в Ереване, затем примут участие в международных турнирах в Дании, затем в Иране.
“В феврале примем участие в розыгрыше Кубка мира, затем отправимся в Тбилиси, где пройдет чемпионат Европы”,- добавил Джулфалакян.