Արսեն Ջուլֆալակյանի անձնական մարզիչ Սամվել Գևորգյանը գտնում է, որ իր սանը բազմիցս է ապացուցել, որ նա բարձրակարգ մարզիկ է: Ըստ նրա, պատանեկան մրցաշարերիս սկսած Ջուլֆալակյանը միշտ մեդալներ է նվաճել Հայաստանի համար:
«Արսենը մեր լավագույն մարզիկներից է: Մենք շատ աչալրջորեն ենք հետևել նրան, Արսենը միշտ մարզվել է մեծ ջանասիրությամբ և նվիրվածությամբ: Նա մասնակցել է երկու Օլիմպիական խաղերի ու միշտ էլ հաջող է ելույթ ունեցել Եվրոպայի ու աշխարհի առաջնություններում»,- ասաց մարզիչը:
Գևորգյանն ընդգծեց, որ լոնդոնյան խաղերից նրանք ավելի մեծ սպասելիքներ ունեին, քանի որ իրենք միայն ոսկե մեդալ էին ակնկալում: Սակայն, մարզիչը հավատում է, որ նրանք կկարողանան շտկել թերություններն ու ավելի համառ աշխատանքի շնորհիվ 2016 թվականի Օլիմպիական խաղերում արժանանալ ամենաբարձր մարզական պարգևին:

Личный тренер Арсена Джулфалакяна Самвел Геворкян считает, что его подопечный не раз доказывал, что он высококлассный спортсмен. По его словам, начиная с юношеских турниров, Арсен Джулфалакян всегда завоевывал медали для Армении.
“Арсен – один из лучших наших спортсменов. Мы всегда очень внимательно следили за его тренировками, за тем, с какой ответственностью и упорством он это делал. Он дважды принимал участие в Олимпийских играх и всегда успешно выступал на чемпионатах мира и Европы”, – сказал тренер.
Самвел Геворкян подчеркнул, что от Лондонской олимпиады они ждали большего, поскольку они надеялись на золотую медаль. Однако тренер уверен, что им удастся исправить ошибки и благодаря более упорной работе на Олимпиаде 2016 года завоевать самые высокие спортивные награды.