Strikeforce կազմակերպության վերջին մրցաշարում, որը տեղի կունենա հունվարի 12-ին, կիսածանր քաշային կարգում նախկին չեմպիոն Գեղարդ Մուսասին մեկ տարվա ընդմիջումից հետո դուրս կգա մարտի, որտեղ կաշխատի պայմանագիր կնքել UFC հետ:
«Այս անգամ ես առաջին անգամ էի աշխատում մարզիչների հետ, որոք ճնշում էին գործադրում ինձ վրա: Ես հիմա ուժային նախապատրաստության մարզիչ ունեմ, մարզիչներ կան կեցվածքի գծով, մենամարտի: Այժմ ես ամեն ինչ անում եմ ըստ կանոնների»,-ասել է հայ մարզիկը:
Նա նաև նշել է, որ միջին քաշ անցնելու հնարավորություն ունի, սակայն դա կարող է ազդել արդյունքների վրա, քանի որ կիսածանր քաշում նա իրեն լավ է զգում:
«Ամեն ինչ կախված է արդյունքներից: Եթե ես լավ արդյունքներ ցույց տամ, կանցնեն միջին քաշային կարգ, սակայն դեռևս մտադիր եմ մնալ կիսածանր քաշային կարգում»,-Մուսասիի խոսքն է մեջբերում allboxing.ru-ն:
Ըստ մարզիկի, նա կցանկանար մենամարտել Մաուրիսիո Հուայի հետ ուղղակի այն պատճառով, որ նրան դուր է գալիս այդ մարզիկի ոճը: «Ես չեմ ցանկանում այնպիսի տպավորություն թողնել, թե ես նրան մենամարտի եմ կանչում, սակայն մենամարտը նրա հետ տպավորիչ կլիներ: Սկզբում ես պետք է հանդիպեմ Մայք Կայլի հետ և եթե ես անցնեմ UFC, ապա, հավանաբար, կհանդիպեմ անհայտ մրցակցի հետ»:

26 Декабрь 2012 - 06:15 AMT
В последнем турнире организации Strikeforce, который состоится 12 января, бывший чемпион в полутяжелой весовой категории Гегард Мусаси после годичного перерыва выйдет на бой, в котором постарается добиться получения контракта с UFC.
“В этот раз я впервые работал с тренерами, которые давили на меня. У меня есть теперь тренер по силовой подготовке и выносливости, есть тренеры для работы над навыками в стойке, борьбе. Сейчас я все делаю по правилам,- сказал армянский спортсмен.
Он так же подчеркнул, что у него есть возможность перейти в средний вес, но такой шаг может повлиять на результаты, потому что в полутяжелом весе он чувствует себя хорошо.
“Все зависит от результатов. Если я не буду показывать хорошие результаты, то перейду в среднюю весовую категорию, но пока я намерен оставаться в полутяжелой весовой категории”,- слова Мусаси передает allboxing.ru.
По словам спортсмена, он хотел бы драться с Маурисио Хуа просто потому, что ему нравится его стиль боя: “Я не хочу выглядеть так, будто я вызываю его на бой, но поединок с ним был бы впечатляющим. Сначала мне нужно встретиться в бою с Майком Кайлом и если я перейду в UFC, то, вероятно, встречусь с известным соперником”.