«Իմ ցանկությունն է, որ հանդես գամ Հայաստանի դրոշի ներքո և ներկայացնեմ իմ երկիրը: Խոստանում եմ, որ մի օր այդպիսի հնարավորություն կստեղծեմ»,- Երևանում լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ անկեղծացավ WBO վարկածով աշխարհի չեմպիոն Արթուր Աբրահամը:
Բռնցքամարտիկը նշեց, որ դեռ առնվազն 3 տարի կանցկացնի պրոֆեսիոնալ ռինգում, իսկ կարիերան ավարտելուց հետո հավանաբար կզբաղվի պրոմոութերական գործունեությամբ: Նա նաև նշեց, որ իր հարվածի ուժգնությունը հասնում է մինչև 400 կգ:
«Մարզչական աշխատանքը չափազանց դժվար է, ու ես չեմ ցանկանա ինքս էլ սաներ ունենալ: Բայց կանեմ հնարավորինս հայ բռնցքամարտիկներին օգնելու համար, ինչպես նաև կնպաստեմ Հայաստանում բռնցքամարտի զարգացմանը»,- ասաց Աբրահամը:
Նա նաև բարեգործությամբ է զբաղվում: Ռոբերտ Շտիգլիցի հետ մենամարտում ելույթ ունեցած մարզահագուստը «Սիրտ երեխաների համար» ակցիայի շրջանակներում վաճառվել է 8000 եվրոյով:

“I promise I will be given such an opportunity one day,” the boxer told a press conference in Yerevan, announcing plans to continue professional boxing career for at least 3 more years.
“Coaching is extremely a difficult challenge task. Though I wouldn’t like to coach boxers myself, I will do the utmost to help Armenian athletes and contribute to development of boxing discipline in my homeland,” Abraham said, voicing readiness to become a boxing promoter after retirement.
The boxer also promotes charity activity, with his sportswear in a about against Robert Stieglitz sold for 8000 euro to benefit a charity action for children.