«Իմ ցանկությունն է, որ հանդես գամ Հայաստանի դրոշի ներքո և ներկայացնեմ իմ երկիրը: Խոստանում եմ, որ մի օր այդպիսի հնարավորություն կստեղծեմ»,- Երևանում լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ անկեղծացավ WBO վարկածով աշխարհի չեմպիոն Արթուր Աբրահամը:
Բռնցքամարտիկը նշեց, որ դեռ առնվազն 3 տարի կանցկացնի պրոֆեսիոնալ ռինգում, իսկ կարիերան ավարտելուց հետո հավանաբար կզբաղվի պրոմոութերական գործունեությամբ: Նա նաև նշեց, որ իր հարվածի ուժգնությունը հասնում է մինչև 400 կգ:
«Մարզչական աշխատանքը չափազանց դժվար է, ու ես չեմ ցանկանա ինքս էլ սաներ ունենալ: Բայց կանեմ հնարավորինս հայ բռնցքամարտիկներին օգնելու համար, ինչպես նաև կնպաստեմ Հայաստանում բռնցքամարտի զարգացմանը»,- ասաց Աբրահամը:
Նա նաև բարեգործությամբ է զբաղվում: Ռոբերտ Շտիգլիցի հետ մենամարտում ելույթ ունեցած մարզահագուստը «Սիրտ երեխաների համար» ակցիայի շրջանակներում վաճառվել է 8000 եվրոյով:

26 Декабрь 2012 - 10:25 AMT
“Мое заветное желание – выступать под флагом Армении и представлять свою страну. Обещаю в один прекрасный день создать такую возможность”, – сказал 26 декабря во время встречи с журналистами в Ереване чемпион мира по боксу по версии WBO Артур Абрахам. Боксер отметил, что на профессиональном ринге он проведет, как минимум, еще 3 года, а после завершения карьеры он намерен заняться промоутерской деятельностью.
“Работа тренера достаточно сложна, и я не хочу иметь учеников. Но я сделаю все возможное, чтобы помочь армянским боксерам, а также содействовать развитию армянского бокса”, – сказал Артур Абрахам.
Артур Абрахам также занимается благотворительностью. Спортивная форма, оставшаяся после поединка с Робертом Штиглицем в рамках акции “Сердце для детей” была продана за 8000 евро.