«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն եզրափակեց «Ամենաֆինանսական ստեղծագործություն» մրցույթի արդյունքները, որը շուրջ մեկ ամիս անցկացվում էր Facebook սոցիալական ցանցում: Ըստ այդմ, հունվար ամսվա վերջին կհրապարակվեն մրցույթի հաղթողների անունները` մրցանակաբաշխության հատուկ արարողության ընթացքում:
Ինչպես հաղորդում է բանկի մամուլի ծառայությունը, «Ամենաֆինանսական ստեղծագործություն»-ը հեղինակային աշխատանքների մրցույթ է` նվիրված բանկային և ֆինանսական ոլորտին: Մրցույթն անցկացվում էր հետևյալ անվանակարգերում` լուսանկարչություն, գեղանկարչություն, պատկերազարդում, բանաստեղծություն, երաժշտական ստեղծագործություն, ծաղրաշար, կարճամետրաժ ֆիլմ, տեսանյութ և այլն:
Բանկն առաջարկում էր բոլոր ցանկացողներին իրենց աշխատանքները տեղադրել Facebook-ի «Areximbank-Gazprombank Group» խմբում, որտեղ հենց համացանցի օգտատերերը պետք է գնահատեն մրցույթի մասնակիցների կողմից ներկայացված աշխատանքները: Ըստ այդմ, անվանակարգում մրցույթի հաղթողներ կդառնան ամենաշատ «լայքեր» հավաքողները:
Բանկի ՀԲԶՄԾ Մարքեթինգի և գովազդի բաժնի պետ` Ալեքսանդր Հակոբյանը նշում է. «Սա իր բնույթով առաջին նման լայնածավալ ակցիան է, որն իրականացվում է Բանկի կողմից` սոցիալական ցանցի միջոցով: Մրցույթի ընթացքում ավելի քան 700 նոր անդամներ միացան Facebook-ում գտնվող մեր բանկի խմբին: Նշեմ, որ մրցույթին ներկայացված աշխատանքները շատ բազմազան էին` սկսած բանաստեղծություններից մինչև կարճամետրաժ մուլտֆիլմեր: Մեր կարծիքով կային շատ հաջողված աշխատանքներ, որոնք մենք մի գուցե նաև կկիրառենք հետագայում մեր բանկի գովազդային նյութերում: Ըստ կանխավ հայտարարված պայմանների, Մրցույթի հաղթողներին կտրամադրվեն MasterCard Gold տիպի քարտեր, իսկ մյուս մասնակիցներին` MasterCard Standard պլաստիկ քարտեր: Ուզում եմ հիշեցնել նաև, որ տրամադրված բոլոր քարտերն ունեն մինչև 20% զեղչ ստանալու հնարավորություն ավելի քան 200 սպասարկման կետերում և ընկերություններում (առևտրային կենտրոններ, հյուրանոցներ, ապահովագրական ընկերություններ, բժշկական կենտրոններ, ինչպես նաև հանգստի և զվարճանքների կենտրոններ)` ողջ Հայաստանի տարածքով»:

ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» подвел итоги акции «Самая финансовая композиция», которую в течение месяца банк проводил в социальной сети Facebook. Победители конкурса будут объявлены в конце января. Тогда же состоится церемония вручения призов.
Акция «Самая финансовая композиция» представляла собой конкурс на лучшую авторскую работу, посвященную банку и финансовой сфере в целом. Конкурс проводился в номинациях: фотография, иллюстрирование, живопись, поэзия, музыкальное произведение, комиксы, короткометражный фильм или видеоролик. Банк предлагал всем желающим разместить свои работы на Facebook в группе «Areximbank-Gazprombank Group», а также оценить конкурсные работы других участников. Победителями конкурса по номинациям стали те, кто набрал наибольшее количество «лайков», сообщает пресс-служба банка.
Как отметил начальник отдела маркетинга банка Александр Акопян, это первая такого рода широкомасштабная акция, проводимая банком через социальные сети. «Во время конкурса более 700 новых «друзей» были добавлены в нашу группу в Facebook», – сказал он. По его словам, работы были самые разнообразные – от стихотворений до небольших мультфильмов. «Были, на наш взгляд, и очень удачные работы, которые мы обязательно используем в дальнейшей рекламной кампании банка», – добавил Александр Акопян.
Победители в номинациях получат в подарок дисконтные карты MasterCard Gold, всем остальным участникам банк подарит пластиковые карты MasterCard Standard. По картам банка можно получить скидки в 200 пунктах обслуживания (торговые центры, гостиницы, страховые компании, медицинские центры, а также различные объекты отдыха и развлечений) по всей Армении.