Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը փետրվարին չորս համերգ կունենա:
Փետրվարի 1-ին հանդիսատեսը կարող է լսել Ռախմանինով՝ Դաշնամուրի կոնցերտ թիվ 3, Շոստակովիչ՝ Սիմֆոնիա թիվ 10:
Փետրվարի 8-ի համեգային ծրագրում հնչելու է Ռիմսկի-Կորսակով` Իսպանական կապրիչիո, Ռոդրիգո՝ «Առանխուես» կոնցերտ կիթառի և նվագախմբի համար, Բրամս` Սիմֆոնիա թիվ 4: Մենակատարն է կիթառահար Հակոբ Ջաղացպանյանը, դիրժորը՝ Էդուարդ Թոփչյանը:
Փետրվարի 15-ն ՀՊՖՆ-ը հանդիսատեսի համար կատարելու է Սիբելիուս՝ Ջութակի կոնցերտ, Բրուկներ` Սիմֆոնիա թիվ 4 («Ռոմանտիկական»): Մենակատարն է ջութակահար Հայկ Դավթյանը (Ֆրանսիա), դիրիժորը` Էդուարդ Թոփչյանը:
Փետրվարի 22-ին հնչելու է Մոցարտ` Դաշնամուրի կոնցերտ թիվ 21, Դեբյուսի` 12 պրելյուդ, մենակատարն է դաշնակահար Յունսու Ռեեն (Կորեա), դիրիժորը` Նիկոս Քրիստոդուլուն (Հունաստան): Այս մասին հայտնում են նվագախմբի մամուլի ծառայությունից:

7 Январь 2013 - 12:49 AMT
Государственный филармонический оркестр Армении выступит с четырьмя концертами в феврале. 1 февраля на суд армянского зрителя будут представлены Фортепианный концерт N 3 Рахманинова и Симфония N 10 Шостаковича.
8 февраля в концертной программе оркестра прозвучит Испанское каприччио Римского-Корсакова, концерт “Аранхуэс” для гитары и оркестра Родриго, Симфония N 4 Брамса. В качестве солиста выступит гитарист Акоп Джахацпанян, дирижер Эдуард Топчян.
15 февраля Государственный филармонический оркестр Армении исполнит Концерт для скрипки Сибелиуса, Симфонию N 4 (“Романтическая”) Брукнера. Солист – скрипач Айк Давтян (Франция), дирижер Эдуард Топчян.
22 февраля в исполнении оркестра прозвучит Фортепианный концерт N 21 Моцарта, 12 прелюдий Дебюсси, солист – пианист Юнсу Реен (Корея), дирижер Никос Кристодулу (Греция). Об этом сообщают в пресс-службе оркестра.