2020-ի ամառային Օլիմպիական խաղերի անցկացման թեկնածուները` Ստամբուլը, Մադրիդը և Տոկիոն, նախօրեին Միջազգային օլիմպիական կոմիտեում ներկայացրել են իրենց հայտավորման գրքերը:
Մարտին ՄՕԿ գնահատման հանձնաժողովը կայցելի հավակնորդ-քաղաքներ: Հուլիսին տեսչական ուղևորությունների արդյունքները կներկայացվեն Լոզանում, որտեղ գտնվում է հանձնաժողովի կենտրոնակայանը: Վերջնական ընտրությունը կկատարվի 2013-ի սեպտեմբերի 7-ին Բուենոս Այրեսում ՄՕԿ նստաշրջանում, հաղորդում է ԻՏԱՐ-ՏԱՍՍ-ը:
2020-ի խաղերի անցկացման հավակնորդներն են նաև Բաքուն և Դոհան: Սակայն նրանք չեն մտել ամփոփիչ ցուցակի մեջ` որոշված ՄՕԿ կողմից անցած տարվա մայիսին:

8 Январь 2013 - 06:26 AMT
Кандидаты на проведение летних Олимпийских игр 2020 года – Стамбул, Мадрид и Токио представили накануне в Международном олимпийском комитете свои Заявочные книги.
В марте оценочная комиссия МОК посетит города-претенденты. В июле результаты инспекционных поездок будут представлены в Лозанне, где располагается штаб-квартира Комитета. Окончательный выбор будет сделан 7 сентября 2013 года на сессии МОК в Буэнос-Айресе, передает ИТАР-ТАСС.
Претендентами на проведение игр-2020 также являлись Баку и Доха. Однако они не попали в итоговый список, определенный МОК в мае прошлого года.