Հայաստանի ֆուտզալի ազգային հավաքականը շարունակում է նախապատրաստվել հունվարի 22-ին Բուլղարիայում մեկնարկող Եվրոպայի ֆուտզալի առաջնության նախընտրական փուլի մրցաշարին:
Հունվարի 16-ին հավաքականը կմեկնի Մակեդոնիա, որտեղ կանցկացնի երկու ընկերական հանդիպում այդ երկրի ընտրանու հետ: Հանդիպումները կկայանան հունվարի 17-ին և 18-ին:
Հունվարի 21-ին հայ մարզիկները կմեկնեն Բուլղարիայի Բլագոևգրադ քաղաք, որտեղ կկայանան Եվրոպայի ֆուտզալի առաջնության նախընտրական փուլի D խմբի հանդիպումները:
Հունվարի 23-ին Հայաստանը մեկնարկային հանդիպումը կանցկացնի Բուլղարիայի հետ, մեկ օր անց կմրցի Հունաստանի թիմի հետ և հունվարի 26-ին կհանդիպի Ուելսի հավաքականի հետ:
Եվրոպայի առաջնության հաջորդ՝ գլխավոր փուլ կանցնեն միայն խմբերում առաջին տեղերը զբաղեցրած թիմերը, տեղեկացնում է ՀՖՖ պաշտոնական կայքը:

8 Январь 2013 - 14:23 AMT
Сборная Армении по футзалу продолжает подготовку к отборочному турниру чемпионата Европы по футзалу, который пройдет в Болгарии. 16 января сборная Армении отправится в Македонию, где она проведет товарищескую встречу с командой этой страны. Встречи состоятся 17 и 18 января.
21 января армянские спортсмены отбудут в болгарский Благоевград, где состоятся встречи отборочного турнира ЧЕ по футзалу группы D.
23 января состоится стартовая встреча команд Армении и Болгарии. Днем позже команда Армении встретится со сборной Греции, а 26 января – со сборной Уэльса.
В следующий – основной этап ЧЕ по футзалу пройдут лишь команды, занявшие в группах первые места, сообщает официальный сайт ФФА.