«Շախտյորի» գլխավոր մարզիչ Միրչա Լուչեսկուն իր սաների ուշադրությունը հրավիրել է նրա վրա, որ Ուկրաինայի առաջնությանը և Չեմպիոնների լիգային նախապատրաստվելու համար այդքան շատ ժամանակ չի մնացել:
«Մենք լավ տարի ենք ունեցել, մենք դարձել ենք Ուկրաինայի չեմպիոններ, շահել ենք երկրի գավաթը և սուպերգավաթը, դուրս ենք եկել Չեմպիոնների լիգայի խմբից: Բայց ամենագլխավորը խաղի որակն է, որը ցուցադրվել է»,- ասել է Լուչեսկուն:
Միաժամանակ նա կարծում է, որ արդյունքները կարող էին ավելի տպավորիչ լինել: Միրչա Լուչեսկուն նշել է, որ հիմա կարևոր է յուրաքանչյուր մարզում և յուրաքանչյուր ստուգողական հանդիպում: Նա նշել է, որ պետք է փորձել խուսափել վնասվածքներից և պատրաստվել «Բորուսիայի» հետ խաղին, որն այս տարի իր պաշտոնական խաղերը «Շախտյորից» շուտ է սկսում, հնարավորինս լավ մարզավիճակում. «Այս զույգում շատ բան կախված է նրանից, թե մենք ինչպես կպատրաստվենք: Ես չեմ ուզում, որպեսզի մեզ մոտ նահանջ լինի: Մենք պետք է Եվրոպայի բոլոր ակումբների հետ խաղանք առնվազն հավասարի պես»,- ասել է Լուչեսկուն:
Մարզիչը նշել է, որ թիմին սպասվում է 15 ստուգողական հանդիպում` 5-ական խաղ համապատասխանաբար էմիրաթական, իսպանական և թուրքական հավաքներում:

Главный тренер “Шахтера” Мирча Луческу обратил внимание своих подопечных на то, что времени на подготовку к чемпионату Украины и Лиги Чемпионов не так много.
“У нас был хороший год, мы стали чемпионами Украины, выиграли Кубок и Суперкубок страны, вышли из группы Лиги чемпионов. Но самое главное – это качество игры, которая была показана”, – подчеркнул Луческу.
Вместе с тем он считает, что результаты могли быть и более впечатляющими. Мирча Луческу указал, что сейчас важна каждая тренировка и каждая контрольная игра. Он отметил, что надо постараться избежать травм и подойти к матчу с “Боруссией”, которая в этом году начинает свои официальные игры раньше “Шахтера”, в как можно более оптимальной форме: “В этой паре больше зависит от нас, от того, как мы будем готовы. Я не хочу, чтобы у нас был спад. Мы должны играть со всеми клубами Европы как минимум на равных”, – подчеркнул Мистер.
Наставник отметил, что команду ожидает 15 контрольных матчей: по 5 на эмиратском, испанском и турецком сборах соответственно.