Microsoft կորպորացիան հաշվետու է եղել Windows 8 օպերացիոն համակարգի ավելի քան 60 մլն արտոնագրերի շուկայում հայտնվելուց 2.5 ամիս անց, հաղորդում է Windows պաշտոնական բլոգը: Windows 8-ի վաճառքի տեմպերը մոտավորապես համապատասխանում են նրա նախորդի` Windows 7-ի ցուցանիշներին:
Windows 8-ը դարձել է Microsoft-ի առաջին սեղանի պլատֆորմը, որն օպտիմալացված է ինչպես ավանդական անհատական համակարգիչների, այնպես էլ պլանշետների հետ աշխատանքի համար: Այդ համակարգի հետ մեծ հույսեր են կապում ինչպես Microsoft-ը, այնպես էլ համակարգչային սարքավորումների բազմաթիվ արտադրողներ:
2012-ի հոկտեմբերի 26-ին մեկնարկած արտոնագրված պատճենների վաճառքի մասին հաղորդել է Windows-ի մշակման հարցերով Microsoft-ի ստորաբաժանման ֆինանսական տնօրեն Թամի Ռելերը J.P. Morgan Tech Forum ամենամյա համաժողովի ժամանակ: Ընկերության տվյալներով, այսօրվա դրությամբ Windows 8-ը մոտավորապես ցուցադրում է վաճառքի նույն տեմպերը, ինչ և Windows 7 պլատֆորմը նույն շրջանում, հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին:

Корпорация Microsoft отчиталась о продаже более 60 миллионов лицензий на операционную систему Windows 8 спустя примерно 2,5 месяца после появления ее на рынке, сообщает официальный блог Windows. Темпы продаж Windows 8 примерно соответствуют показателям ее предшественницы — Windows 7.
"Восьмерка" стала первой настольной платформой Microsoft, оптимизированной для работы как с традиционными персональными компьютерами, так и с планшетами. На эту систему возлагают большие надежды как Microsoft, так и многочисленные производители компьютерного оборудования, ожидающие, что новинка оживит стагнирующий рынок.
О продаже лицензионных копий, дебютировавшей 26 октября 2012 года, сообщила финансовый директор подразделения Microsoft по разработке Windows Тами Реллер на ежегодной конференции J.P. Morgan Tech Forum.
По данным компании, на сегодняшний день Windows 8 демонстрирует приблизительно те же темпы продаж, что и платформа Windows 7 за аналогичный период времени, передает РИА Новости.