2012-ի հունվար-նոյեմբերին Հայաստանում արտադրվել է 16 448,4 հազար լիտր կոնյակ, ինչը 24.7 տոկոսով ավել է 2011-ի նույն շրջանի ցուցանիշից (13 192,9 հազար լիտր):
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, նույն շրջանում երկրում արտադրվել է 8 736,1 հազար լիտր օղի, ինչն ավելի է 2011-ի ցուցանիշից 19,7 տոկոսով:
Բացի դրանից, 2012-ի հունվար-նոյեմբերին արտադրվել է 4615,5 հազար լիտր գինի 2011-ի 5 137,5 հազար լիտրի փոխարեն (10,2 տոկոս ակում): Շամպայն գինիների արտադրությունը նվազել է 29,6 տոկոսով` կազմելով 331,8 հազար լիտր:
Ոչ ալկոհոլային խմիչքների արտադրությունը 2012-ի հունվար-նոյեմբերին կազմել է 38 843,7 հազար լիտր, ինչը 11,9 տոկոսով ավել է 2011-ի նույն շրջանի ցուցանիշից

9 Январь 2013 - 10:14 AMT
В январе-ноябре 2012 года в Армении было произведено 16 448,4 тыс. литров коньяка, что на 24,7% больше показателя аналогичного периода 2011 года (13 192,9 тыс. литров).
Как сообщает Национальная статистическая служба республики, в тот же период в стране было произведено 8 736,1 тыс. литров водки, что больше показателя 2011 года на 19,7%.
Кроме того, в январе-ноябре 2012 года было произведено 4615,5 тыс. литров вина против 5 137,5 тыс. литров в 2011 году (спад на 10,2%).
В то же время за отчетный период в стране было произведено 13 124,9 тыс. литров пива, что на 6,3% меньше, чем в январе-ноябре 2011 года – 14 000,6 тыс. литров. Производство шампанских вин зафиксировало спад на 29,6%, составив 331,8 тыс. литров.
Производство безалкогольных напитков в январе-ноябре 2012 году составило 38 843,7 тыс. литров, что на 11,9% больше, чем в аналогичном периоде 2011 года.