Հունվարի 12-ին` Strikeforce-ի վերջին շոուի ընթացքում, կիսածանր քաշային կարգում այդ կազմակերպության նախկին չեմպիոն Գեղարդ Մուսասին կմենամարտի Մայք Կայլի դեմ:
Հայ մարզիկը ընդգծել է, որ այդ հանդիպումը դիտում է որպես տիտղոսային մանամարտ, քանի որ պարտության դեպքում շատ կհեռանա չեմպիոնական գոտուց:
«Յուրաքանչյուր մենամարտն էլ կարևոր է ինձ համար և այս մեկը ոչնչով չի տարբերվում մյուսներից: Ես կենտրոնացել եմ մենամարտի վրա. ամեն ինչ ինքներդ կտեսնեք»,-ասել է Մուսասին:
Մարզիկն ասել է, որ օպտիմալ կլիներ 2013-ին անցկացնել ևս 3 մենամարտ` հավելելով, որ չի ընտրում իր հակառակորդներին և պատրաստ է մենամարտելու ցանկացածի հետ:
«Իմ նպատակը տիտղոսը նվաճելն է: Ես չեմ ձգտում լավագույնը լինել` անկախ քաշից: Ես պարզապես ցանկանում եմ գոտի նվաճել միջին կամ կիսածանր քաշային կարգում: Եթե նվաճեմ դրանցից մեկը, ապա մեկ այլ նպատակ կունենամ, օրինակ` չեմպիոն դառնալ երկու քաշային կարգերում: Սակայն այդ ամենն ապագայում: Այժմ ես կենտրոնացել եմ Մայք Կայլի հետ մենամարտի վրա»,-Մուսասիի խոսքը փոխանցոմ է allboxing.ru-ն:

12 января в рамках последнего шоу Strikeforce бывший чемпион этой организации в полутяжелом весе Гегард Мусаси проведет поединок против Майка Кайла.
Армянский спортсмен отметил, что он смотрит на этот бой, как на титульный поединок, потому что в случае поражения, он окажется очень далеко от чемпионского пояса.
“Каждый бой для меня очень важен, и этот ничем не отличается. Я сосредоточен на поединке, вы сами все увидите”,- сказал Мусаси.
Спортсмен сказал, что оптимальным было бы провести еще три боя в течении 2013 года, добавив, что он не выбирает себе противников и готов драться с любыми противниками.
“Моя цель заключается в том, чтобы выиграть титул. Я не стремлюсь быть лучшим вне зависимости от веса. Я просто хочу выиграть пояс в среднем или полутяжелом весе. Если я завоюю один из них, то тогда мы будем ставить следующую цель, например, стать чемпионом в двух дивизионах. Но это все будущее. Сейчас я сосредоточен на Майке Кайле”,- слова Мусаси передает allboxing.ru.