АТР-ն հայտարարել է շվեյցարական Rolex ընկերության հետ նոր հովանավորչական պայմանագիր ստորագրելու մասին: Նոր պայմանագիրն ուժի մեջ է մտել 2013-ի հունվարի 1-ից:
«Մենք ուրախ ենք հայտարարել Rolex ընկերության հետ համագործակցությունը վերսկսելու մասին, որը հեղինակավոր ապրանքանիշ է բազմամյա սպորտային ավանդույթներով: Նոր պայմանագիրն ընդգծում է մեր մարզաձևի զարգացման գլոբալ բնույթը: Հովանավորները հաճույքով միջոցներ են ներդնում պրոֆեսիոնալ թենիսի մեջ»,- մեկնաբանել է այդ որոշումը ATP նախագահ Բրեդ Դրյուետը:
Պայմանագրի համաձայն, Rolex-ը դարձել է ATP-Տուրի համար ժամացույցների պաշտոնական մատակարարը, ինչպես նաև ընդլայնել իր մասնակցությունը ATP ամփոփիչ առաջնության աջակցության մեջ:

10 Январь 2013 - 13:29 AMT
АТР объявила о подписании нового спонсорского контракта со швейцарской компанией Rolex – всемирно известным производителем часов. Новый договор вступил в силу с 1 января 2013 года.
“Мы рады объявить о возобновлении сотрудничества с компанией Rolex – престижным брендом с многолетними спортивными традициями. Новый договор подчеркивает глобальный характер развития нашего вида спорта. Спонсоры с удовольствием вкладывают средства в профессиональный теннис”, – прокомментировал это решение президент АТР Брэд Дрюэтт.
Согласно договору, компания Rolex стала официальным поставщиком часов для АТР-Тура, а также расширила свое участие в поддержке Итогового чемпионата АТР.