Եվրատեսիլի պաշտոնական կայքում այսօր հրապարակվել է տեղեկատվություն՝ ըստ որի «Եվրատեսիլ 2013»-ին հնարավոր է նաև Սիրուշոյի մասնակցությունը:
Եվրատեսիլի հայաստանյան պատվիրակության ղեկավար Գոհար Գասպարյանը PanARMENIAN.Net ի թղթակցի հետ զրույցում, պարզաբանելով տեղեկատվությունն, ասաց, որ այս պահին քննարկվում են հնարավոր մասնակիցների անունները, այդ թվում նաև Սիրուշոյի:
«Յուրաքանչյուրը, այդ թվում՝ Սիրուշոն, համարվում են հավանական թեկնածուներ: Այնտեղ քննարկվում է հավանական թեկնածունների հարցը, պարզապես ավելի շատ Սիրուշոյի մասնակցությունն է քննարկվում, որևէ բան չի որոշվել և ոչինչ չի ասվել, դրանք դեռ քննարկումներ են»,- ասաց նա:
Հավելենք, որ հունվարի 17-ին տեղի կունենան մրցույթի վիճակահանությունը և պարզ կդառնա, որ երկրներն են մասնակցելու կիսաեզրափակչին:

The official website of 2013 Eurovision Song Contest released information today, Jan 11, suggesting famed singer Sirusho may represent Armenia at this year’s event.
As the head of the Armenian Eurovision delegation Gohar Gasparyan told a PanARMENIAN.Net reporter, Armenia’s possible contenders are currently considered, with Sirusho among them.
“Sirusho is among Armenia’s possible picks for 2013 Eurovision,” she said, adding that no decision had yet been taken.
Eurovision 2013 draw has been scheduled for January 17, with the countries to participate in the semifinal to be determined.