Հունվարի 8-11-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 139,035,089 ԱՄՆ դոլար 404.21 դրամ ԱՄՆ մեկդոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 144,242,668 ԱՄՆ դոլար 405.71 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմացմիջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 13,850,000 ԱՄՆդոլարի առք եւ վաճառք 408.43 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 6,850,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 405.66 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարիդիմաց միջին փոխարժեքով:
2012 թ. դեկտեմբերի 24-ից 2013 թ. հունվարի 6-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամովտրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 49 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը՝137.6 մլն ԱՄՆ դոլար: Այս մասին հաղորդում է ՀՀ ԿԲ մամուլի ծառայությունը:

С 8 по 11 января на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 139,035,089 долларов США по 404.21 драма/1 доллар США и продано 144,242,668 долларов США по 405.71 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 13,850,000 долларов США по 408.43 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 6,850,000 долларов США по 405.66 драма/1 доллар США.
С 23 декабря 2012 г. по 6 января 3013г. объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 49 млрд драмов, а долларовых кредитов – 137.6 млн долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.