2012թ. ընթացքում պետական բյուջեի կատարման նկատմամբ իրականացվել են 62 ստուգումներ և 23 ուսումնասիրություններ, իսկ 6 ստուգումներ դեռևս ընթացքում են: Այս մասին ասվում է ՀՀ ֆինանսների նախարարության պաշտոնական կայքում հրապարակված հաղորդագրությունում:
Արդյունքում, 2008-2012թթ իրականացված ստուգումներով արձանագրված գումարներից 2012 թվականի ընթացքում վերականգնվել և վերաձևակերպվել է ընդհանուր 1077.8 մլն.դրամ, որից 605.8 մլն. դրամը վերականգնվել է պետական բյուջե, իսկ 22,1 մլն. դրամը` կազմակերպությունների հաշվին:

В отношении государственного бюджета Армении за 2012 год было проведено 62 проверки и 23 наблюдения, при этом 6 проверок пока еще находятся на стадии реализации. Об этом говорится в сообщении, опубликованном на официальном сайте Министерства финансов Армении.
В результате, по итогам зафиксированных результатов проверок, проведенных за 2008-2012гг, в прошлом году было восстановлено и переоформлено 1077,8 млн драмов, из которых 605,8 млн драмов было восстановлено в госбюджет страны, а 22,1 млн драмов – на счета организаций.