2012թ. տնտեսական աճը ՀՀ ֆինանսների նախարարության գնահատականներով կազմել է շուրջ 7.1 տոկոս, իսկ ՀՆԱ-ի ինդեքս-դեֆլյատորը` 100.2 տոկոս: Մեկ շնչին ընկնող ՀՆԱ-ն 2012թ. արդյունքներով կազմել է շուրջ 3073 ԱՄՆ դոլար:
2012թ. արդյունքներով տնտեսական աճին ամենամեծ նպաստումն ունեցել է ծառայությունների ճյուղը՝ 2.6 տոկոսային կետ, արդյունաբերության ճյուղի տնտեսական աճին նպաստումը կազմել է 1.2, իսկ գյուղատնտեսության և շինարարության ճյուղերինը համապատասխանաբար 1.7 և 0.4 տոկոսային կետ, ասվում է նախարարության կայքում հրապարակված հաղորդագրությունում:

Согласно оценкам Министерства финансов Армении экономический рост в республике по итогам 2012 года составил 7,1%, при этом индекс-дефлятор ВВП – 100.2%, а вот показатель ВВП на душу населения – 3073 долларов США. Об этом говорится в сообщении, опубликованном на официальном сайте Министерства финансов Армении.
Экономическому росту в 2012 году больше всего способствовала сфера услуг, где был зафиксирован рост на 2,6 процентных пункта, затем сфера промышленности – рост на 1,2 п.п., сельскохозяйственная сфера – рост на 1,7 п.п. и сфера строительства – рост на 0,4 п.п.