Կառավարությունը հունվարի 16-ի նիստում որոշում է կայացրել «ՎԿՍ Արմենիա» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերության կողմից «Ժամանակավոր ներմուծում» մաքսային ռեժիմով ներմուծված ապրանքների նկատմամբ կիրառված «Ժամանակավոր ներմուծում» մաքսային ռեժիմի ժամկետի երկարաձգումը մինչև 2015թ. ապրիլի 30-ը թույլատրելու մասին:
Ինչպես ասել է էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանը, ընկերությունն արդյունավետ է իրականացնում իր ներդրումային ծրագիրը, նոր աշխատատեղեր են ստեղծվել Շիրակում, մտադրություն կա ընդլայնելու Գեղարքունիքում գործող արտադրությունը: Գերմանական «եվրոդրես» ընկերության հետ պայմանագրի հիման վրա, ընկերությունը կարի ծառայություններ է տրամադրում՝ օգտագործելով հատկացվող հումքը: Ընկերությունում աշխատում են հիմնականում կանայք: Միայն 2012թ. հունվար-նոյեմբերին «ՎԿՍ Արմենիա» ՍՊԸ-ն արդեն արտադրել է 220 000 նմուշ հագուստ՝ վերնազգեստ և մանկական հագուստ:

Правительство Армении на заседании 16 января решило продлить таможенный режим “Временный импорт” для компании “ВКС Армения” до 30 апреля 2015 года.
Как сообщил министр экономики Армении Тигран Давтян, компания эффективно реализует свою инвестиционную программу, созданы новые рабочие мест в Шираке, есть планы расширить производство и в Гегаркунике.
Компания в рамках договора с немецкой "Евродресс" предоставляет услуги шитья на основе поставляемого со стороны иностранной компании сырья. В компании работают в основном женщины. Только за январь-ноябрь 2012 года компания произвела уже 220 000 штук верхней одежды и детской одежды.