Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան հաստատել է, որ փետրվարի 5-ին Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականն ընկերական խաղում կմրցի Լյուքսեմբուրգի հավաքականի հետ: Հանդիպումը տեղի կունենա Ֆրանսիայի Վալանս քաղաքի «Ժորժ Պոմպիդու» մարզադաշտում:
Սա կլինի այս տարվա առաջին փորձամրցումը Հայաստանի հավաքականի համար, որը շարունակում է իր նախապատրաստությունը աշխարհի 2014 թվականի առաջնության ընտրական փուլի Չեխիայի հավաքականի հետ մարտի 26-ին կայանալիք հանդիպմանը:
Նախատեսվում է ևս մեկ ընկերական հանդիպում: Բանակցությունները հնարավոր մրցակիցների հետ դեռ շարունակվում են:

Федерация футбола Армении подтвердила, что 5 февраля национальная сборная Армении по футболу в товарищеском матче встретится со сборной Люксембурга. Встреча состоится на стадионе “Жорж Помпиду” во французском городе Валанс.
Это будет первое в этом году экспериментальное соревнование для сборной Армении, которая продолжает готовиться к чемпионату мира 2014 года, 26 марта на отборочном этапе она встретится с командой Чехии. Планируется еще одна товарищеская встреча. Переговоры с возможными соперниками пока не завершены.