ՀՀ կառավարության այսօրվա որոշմամբ Միկոյան 18 հասցեյում գտնվող գույքը 35 տարի ժամկետով վարձակալությամբ է հանձնվել MED A.KGmbH ընկերությանը:
Ինչպես հաղորդել է Հայաստանի կառավարությանն առընթեր պետական գույքի կառավարման վարչության նախագահ Արման Սահակյանը, ընկերությունը պլանավորում է կազմակերպել ավտոբուսների արտադրություն:
Դրա հետ կապված Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը հիշեցրել է, որ անցած կառավարական նիստերից մեկում ընկերության ծրագիրը հավանության է արժանացել: «Այս տարի պետք է արագորեն կազմակերպել արտադրությունը»,- ասել է նա:

Правительство Армении на заседании 16 января приняло решение сдать в аренду на 35 лет имущество по адресу Микояна 18 компании MED A.KGmbH.
Как сообщил председатель Управления по управлению госимуществом Армении Арман Саакян, компания планирует организовать производство автобусов.
В связи с этим премьер-министр Армении Тигран Саркисян напомнил, что на одном из прошедших правительственных заседаний программа компании получила одобрение. «В этом году следует поскорее организовать производство», – подчеркнул он.