Միջազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Ժակ Ռոգեն կայցելի Սոչի Օլիմպիական խաղերի մեկնարկից մեկ տարի առաջ:
Փետրվարի 7-ին Սոչի կժամանեն 70 ազգային օլիմպիական կոմիտեների պատվիրակությունները: Այցի առանցքային միջոցառումներից մեկը կլինի Խաղերի դոսյեի շնորհանդեսը, որտեղ կներկայացվեն այն ծառայությունները, որոնք կտրամադրվեն հյուրերին:
«Փետրվարի 7-ին կժամանի ՄՕԿ ղեկավարը, հետո հրավառություն կլինի, որը թեստային ռեժիմով անում ենք «Ռոստեխնոլոգիաների» հետ»,-«Սոչի-2014» կազմկոմիտեի ղեկավար Չերնիշենկոյի խոսքն է մեջբերում rsport.ru-ն: Օլիմպիական խաղերը Սոչիում կանցնեն 2014թ. փետրվարի 7-23-ը:

Президент Международного олимпийского комитета Жак Рогге посетит Сочи ровно за год до старта зимних Олимпийских игр 2014 года.
На 7 февраля намечен приезд в столицу будущих Игр делегаций 70 национальных олимпийских комитетов. Одним из ключевых мероприятий этого визита станет презентация досье Игр, где будет рассказано об услугах, которые получат гости Олимпиады.
"7 февраля приедет глава МОК на церемонию, потом будет фейерверк, который мы в тестовом режиме делаем с "Ростехнологиями". Чтобы посмотреть, какие будут применяться фейерверки во время Олимпиады", – слова главы оргкомитета "Сочи 2014" Дмитрия Чернышенко передает rsport.ru. Олимпийские игры в Сочи пройдут с 7 по 23 февраля 2014 года.