«Ժողովուրդ»-ը գրում է, որ գազի սակագնի շուրջ վերջնական որոշում է կայացվել. ապրիլի 1-ից «Գազպրոմ»-ը Հայաստանին գազը վաճառելու է 1000 խմ-ն 240 դոլարով՝ այժմյան 180 դոլարի փոխարեն:
«Ըստ մեր տեղեկությունների՝ համապատասխան պայմանագիրն արդեն պատրաստ է, մնում է պաշտոնական հրապարակումը: Ամենայն հավանականությամբ, այն կհրապարակվի արդեն նախագահական ընտրություններից հետո: Շրջանառվող լուրերի համաձայն՝ գազի սակագնի բարձրացման հետևանքները ժամանակավորապես զսպվելու են «Հայռուսգազարդ»-ի գերշահույթների հաշվին, քանի որ ՀՀ սահմանին գազը գնում են 180 դոլարով, սակայն ՀՀ բնակչությանը վաճառում են 340-ով: Իսկ արդեն նախագահական ընտրություններից մի քանի ամիս անց գազի սակագինը կբարձրանա նաև սպառողների համար:
ՀՀ էներգետիկայի նախարարությունը, սակայն, շարունակում է պնդել, որ գազի գնի շուրջ որևէ հստակեցում չկա, և բանակցությունները դեռ ավարտված չեն, իսկ անձամբ նախարարն ամեն գնով խուսափում է լրագրողներից»,-եզրափակում է թերթը:

18 Январь 2013 - 08:21 AMT
Газета “Жоховурд”, со ссылкой на хорошо информированные источники, пишет, что окончательное решение насчет тарифа на газ уже принято: с 1 апреля компания “Газпром” будет продавать Армении газ по цене 240 долларов за 1000 куб. м вместо нынешних 180. По сведениям газеты, соответствующий договор уже готов, остается его официальное оглашение. Армения закупает газ по цене 180 долларов, а реализует за 340.
“По всей видимости, договор будет опубликован уже после президентских выборов. При этом Министерство энергетики РА продолжает утверждать, что какой-либо конкретной информации вокруг цены на газ пока нет, и переговоры еще не завершены, а сам министр избегает общения с журналистами”, – пишет газета.