Twitter միկրոբլոգների ծառայությունը պլանավորում է ներկայացուցչություն բացել բրազիլական Սան Պաուլու քաղաքում, ինչը թույլ կտա ռեսուրսի ադմինիստրացիային ավելի սերտ շփման մեջ մտնել այդ երկրի օգտատերերի հետ:
Այդ մասին հաղորդել է Բրազիլիայում Twitter-ի ղեկավար Գիլյերմե Ռիբենբոիման: Բրազիլիան արդեն մեծությամբ երկրորդ շուկան է ԱՄՆ-ից հետո աքաունթների քանակով: Ծառայության բրազիլացի օգտատերերի ընդհանուր թիվը գերազանցում է 40 միլիոնը:
Բրազիլիայում Twitter-ի գրասենյակ բացելու պատճառները կարող են լինել նաև երկու խոշոր սպորտային միջոցառումները` 2014-ի ֆուտբոլի աշխարհի առաջնությունը և 2016-ի Օլիմպիական խաղերը: Լոնդոնի Օլիմպիադայի ընթացքում Twitter-ի օգտագործողները հրապարակել են 150 մլն հաղորդագրություն, ինչը ցույց է տվել ծառայության գովազդային հնարավորությունները բիզնեսի ներկայացուցիչների համար:
Բրազիլիայում Twitter-ի ներկայացուցչությունն ընկերության առաջին պաշտոնական գրասենյակը չէ ԱՄՆ սահմաններից դուրս, ավելի վաղ գրասենյակներ են բացվել Բեռլինում, Լոնդոնում և Դուբլիում: Բրազիլիայում ներկայացուցչություն ունի նաև աշխարհում խոշորագույն Facebook սոցիալական ցանցը:

18 Январь 2013 - 08:21 AMT
Сервис микроблогов Twitter планирует открыть представительство в бразильском городе Сан-Паулу, что позволит администрации ресурса работать в более тесном контакте с пользователями в этой стране.
Об этом сообщил руководитель Twitter в Бразилии Гильерме Рибенбоима. Бразилия уже является вторым по величине рынком для Twitter после США по количеству аккаунтов. Общее число бразильских пользователей сервиса микроблогов превышает 40 миллионов человек.
Причинами для открытия администрацией Twitter своего офиса в Бразилии могут служить и два крупных спортивных мероприятия — чемпионат мира по футболу в 2014 году и Олимпийские игры в 2016 году. В ходе Олимпиады в Лондоне пользователи Twitter опубликовали 150 миллионов сообщений, что показало большие рекламные возможности сервиса для представителей бизнеса.
Представительство Twitter в Бразилии станет не первым офисом компании за пределами США, администрация сервиса ранее открыла офисы в Берлине, Лондоне и Дублине. Бразильское представительство также есть и у крупнейшей в мире социальной сети Facebook.