Հունվարի 14-18-ն ընկած ժամանակահատվածում իրականացված գործարքներն են.
Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 79,473,005 ԱՄՆ դոլար 406.62 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 85,364,942 ԱՄՆ դոլար 407.76 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, հայտնում է ԿԲ մամլո ծառայությունը:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 5,150,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 406.15 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել 1,940,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 405.97 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:

С 14 по 18 января на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 79,473,005 долларов США по 406.62 драма/1 доллар США и продано 85,364,942 долларов США по 407.76 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 5,150,000 долларов США по 406.15 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 1,940,000 долларов США по 405.97 драма/1 доллар США.
С 7 по 13 январяобъем предоставленных банками драмовых кредитов составил 22 млрд драмов, а долларовых кредитов – 31.6 млн долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.