Հունվարի 20-27-ը Չեխիայի Լիբերեց քաղաքում անցկացվում է դահուկասպորտի աշխարհի երիտասարդական առաջնությունը: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտնեց Հայաստանի դահուկասպորտի ֆեդերացիայի մամուլի քարտուղար Գագիկ Սարգսյանը, այնտեղ հանդես են գալու 2 հայ մարզիկներ` Սերգեյ Միքայելյանը և Թադևոս Պողոսյանը:
Իսկ փետրվարի 3-7-ը Ծաղկաձորում կայանալու է Հայաստանի առաջնությունը, որն ընդգրկված է դահուկասպորտի միջազգային ֆեդերացիայի օրացույցում: Մասնակցելու են մոտ 50 հայ դահուկորդներ և ևս 3-4 մարզիկներ Չեխիայից, Ավստրիայից, և ամենայն հավանականությամբ` նաև Վենեսուելայից: Առաջնությունը հնարավորություն կտա դահուկորդներին վաստակել վարկանշային միավորներ:
Այս ստուգատեսից հետո կկազմավորվի Հայաստանի հավաքականը, որը կմասնակցի Իտալիայում կայանալիք մեծահասակների աշխարհի առաջնությանը:

С 20 по 27 января в чешском городе Либерец проходит молодежный чемпионат мира по лыжному спорту. Как сказал в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net пресс-секретарь Федерации лыжного спорта Армении Гагик Саркисян, на чемпионате выступят два армянских спортсмена – Сергей Микаелян и Тадевос Погосян.
А с 3 по 7 февраля в Цахкадзоре состоится чемпионат Армении, который включен в календарь Международной федерации лыжного спорта. В нем примут участие около 50 армянских лыжников, а также три спортсмена из Чехии, Австрии и, по всей вероятности, из Венесуэлы. Чемпионат позволит заработать рейтинговые очки.
После данного слета будет сформирована сборная Армении, которая примет участие в предстоящем чемпионате мира в Италии.