«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն սկսել է AVERS (Ուկրաինա) միջազգային դրամական փոխանցումների համակարգի միջոցով փոխանցումների իրականացումը:
Համակարգը հնարավորություն է ընձեռում ֆիզիկական անձ հաճախորդներին կատարելու ակնթարթային դրամական փոխանցումներ ավելի քան 90.000 սպասարկման կետեր, որոնք գործում են աշխարհի 90 երկրներում (Բելգիա, Իսպանիա, Լեհաստան, Շվեդիա, Ռումինիա, Կանադա, Մեծ Բրիտանիա, ՌԴ, Ղազախստան և այլն): Միայն Ուկրաինայում գործում է մոտ 697 սպասարկման կետ:
Փոխանցումները կատարվում են առանց հաշվի բացման ԱՄՆ դոլարով, եվրոյով և ՌԴ ռուբլով: «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ իրականացնում է միջազգային դրամական փոխանցումներ «БЫСТРАЯ ПОЧТА», «CONTACT», «MONEYGRAM», «ANELIK» և «UNISTREAM» համակարգերի միջոցով, նաև կատարում է առանց հաշվի բացման Ռուսաստանից Հայաստանի ուղղությամբ «Գազպրոմբանկ-Էքսպրես» անվանական փոխանցումների վճարումներ:
2012թ. գրանցվել է ֆիզիկական անձանց տարբեր դրամական փոխանցումների միջոցով իրականացվող փոխանցումների ծավալների զգալի աճ: 2011թ. համեմատ այն կազմել է մոտ 42% `2011թ. 11 736 063 ԱՄՆ դոլարից մինչև 16 634 878 ԱՄՆ դոլար 2012թ.: 10 ամիսների ընթացքում ավելացել է ինչպես վճարային համակարգերով 2011թ.`18 590, 2012թ.` 27 006, այնպես էլ բանկի միջոցով իրականացվող փոխանցումների ընդհանուր քանակը 28 235-ից մինչև 38 429:

22 Январь 2013 - 09:04 AMT
ЗАО “Арэксимбанк-группа Газпромбанка” начал осуществлять денежные переводы по системе AVERS (Украина).
Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, система дает возможность клиентам-физическим лицам осуществлять мгновенные денежные переводы более чем в 90.000 пунктов обслуживания, которые действуют в 90 странах мира в том числе, в Бельгии, Испании, Польше, Швеции, Румынии, Канаде, Великобритании, РФ, Казахстане и др.). Только на территории Украины действуют порядка 697 точек. Переводы осуществляются без открытия счета в долларах США, Евро и российских рублях.
ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» осуществляет международные денежные переводы посредством "MONEYGRAM", "ANELIK", "CONTACT", "БЫСТРАЯ ПОЧТА", "UNISTREAM" и "BLIZKO", а также именные денежные переводы без открытия счета «Газпром-Экспресс» из России в Армению.
В 2012 году в банке зафиксирован значительный рост объемов переводов физических лиц, осуществляемых через различные платежные системы. По сравнению с 2011 годом их рост составил почти 42%, с $11 736 063 в 2011 до $16 634 878 в 2012 году. За 10 месяцев 2012 года увеличилось и количество переводов – с 18 590 в 2011 до 27 006 в 2012 по системам, и с 28 235 до 38 429 по общему количеству переводов.