Հունվարի 22-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 5,800,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 405.45 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 405.25 դրամ:
Միաժամանակ, հունվարի 22-ին 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 406,39 դրամ` հունվարի 21-ի համեմատ կրճատվելով 0,45 կետով: 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 541,51դրամ` կրճատվելով 0,32 կետով, 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքը ավելացել է 0,02 կետով` մինչև 13,45 դրամ: Այս մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամուլի ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 22 января было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 5,8 млн долларов по среднему курсу 405.45 драма/$1 США. Цена закрытия составила 405.25 драма/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 22 января составил 406.39 драма, сократившись по сравнению с 21 января на 0.45 пунктов. В то же время, курс 1 евро составил 541.51 драмов, сократившись на 0.32 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,02 п.п. – до 13.45 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.