Մոսկվայի «Սպարտակի» նորեկ Յուրա Մովսիսյանը համոզված է, որ թիմի շարքերը համալրելուց հետո, Մոսկվայի ակումբը երկրպագուների նոր բանակ է ձեռք բերել:
«Ես շատ եմ մրսում: Երբեմն թվում է, որ Ռուսաստանը Երկրի ամենացուրտ վայրն է: Բայց այդ ամենը դատարկ բան է, երբ նպատակ ես դնում քո առջև: Ես միշտ ցանկացել եմ ֆուտբոլ խաղալ բարձր մակարդակով: Եվ ես երջանիկ եմ դառնալ Ռուսաստանի լավագույն ակումբի անդամը»,- Մովսիսյանի խոսքն է փոխանցում sportbox.ru-ն:
Նա ուրախ է, որ թիմը շուտով էլ չի խաղա արհեստական գազոնի վրա, քանի որ ամռանը «Լուժնիկին» կփակեն և «Սպարտակը» կխաղա բնական ծածկով դաշտում: Մովսիսյանի խոսքով, նա ընտրել է «Սպարտակը», որովհետև դա լավագույն ռուսական ակումբն է լավագույն երկրպագուներով:
«Սպարտակը» միշտ շատ հայտնի է եղել Հայաստանում, հիմա ինձ համար կրկնակի հաճելի է գիտակցել, որ իմ հայրենակիցներն ավելի շատ կցանկանան թիմի հաղթանակը: Այժմ ողջ Հայաստանը կերկրպագի «Սպարտակին»: Հուսով եմ, որ «Սպարտակի» ռուս երկրպագուները ևս կհետևեն Հայաստանի հավաքականի խաղերին և հաղթանակ կմաղթեն»,- հավելել է հարձակվողը:

24 Январь 2013 - 06:49 AMT
Новичок московского “Спартака” Юра Мовсисян уверен, что после его перехода в стан красно-белых столичный клуб обрел новую армию болельщиков.
“Мне очень холодно. Иногда кажется, что Россия — это самое холодное место на Земле. Но все это ерунда, когда задаешься целью. А я всегда хотел играть в футбол на высоком уровне. И я счастлив стать частью лучшего клуба России”,- слова Мовсисяна передает sportbox.ru.
Он рад, что на искусственном газоне команде осталось выступать недолго, поскольку летом “Лужники” закроют, и “Спартак” будет играть на поле с натуральным газоном. По словам Мовсисяна, он выбрал “Спартак”, потому что это лучший российский клуб с лучшими в стране болельщиками.
“Спартак” всегда был очень популярен в Армении, теперь же мне будет вдвойне приятно осознавать, что мои соотечественники будут еще больше желать красно-белым победы. Теперь вся Армения будет болеть за “Спартак”. Надеюсь, что и российские болельщики “Спартака” будут следить за армянской сборной и желать ей побед”,- добавил нападающий.