Հայաստանի ծանրամարտի կանանց հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արտաշես Ներսիսյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց, որ հունվարի 16-31-ը նրանք իրենց առաջին ուսումնամարզական հավաքն են անցկացնում Ծաղկաձորում:
«Մարզվում են 18 ծանրորդուհիներ, որոնք պատրաստվում են Հայաստանի առաջնությանը: Առաջնությունը մեկնարկում է փետրվարի 14-ին և կարող եմ ասել, որ նրանք լավ մարզավիճակում են: Մենք ունենք պատանի մարզուհիներ, որոնք կարող են համալրել հավաքականի կազմը, այս տարի պետք է սերտորեն աշխատենք նրանց հետ»,-ասել է Ներսիսյանը:
Հայաստանի առաջնությունից հետո ծանրորդուհիները կպատրաստվեն աշխարհի պատանեկան առաջնությանն ու մեծահասակների Եվրոպայի առաջնությանը:
«Եվրոպայի առաջնությանն անպայման կմասնակցի Մելինե Դալուզյանը, և, հավանաբար, Էլեն Գրիգորյանը»,-հավելել է մարզիչը:

24 Январь 2013 - 10:57 AMT
Главный тренер женской сборной Армении по тяжелой атлетике Арташес Нерсисян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал, что 16-31 января в Цахкадзоре они проводят первый учебно-тренировочный сбор.
“Тренируются 18 спортсменок, которые готовятся к чемпионату Армении. Чемпионат стартует 14 февраля и могу сказать, что штангистки находятся в хорошей физической форме. У нас есть юные спортсменки, которые смогут пополнить состав сборной, и в этом году мы должны тщательно работать с ними”,- сказал Нерсисян. После чемпионата Армении, армянские штангистки будут готовиться к юношескому чемпионату мира и чемпионату Европы среди взрослых.
“На чемпионате Европы обязательно примет участие Мелине Далузян, и по всей вероятности- Элен Григорян”,- добавил тренер.